Értesítés óvodai beiratkozásról

Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata értesíti a Tisztelt Szülőket, hogy A 2024/2025. Nevelési Évre valamennyi Önkormányzati Óvodában az óvodai beiratkozás 2024. május 2. napjától 2024. május 7. napjáig tart. Az óvodába a gyermek a harmadik életévének betöltése után vehető fel.

A felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. A gyermek abban az ében, amelynek augustus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától /szeptember 1./ legalább napi négy órában óvodalói foglalkozáson vesz részt. Az óvodába be kell iratni azt a kisgyermeket, aki 2024. augusztus 31. napjáig betölti a harmadik életévét. Az óvodai felvételről hozott döntést 2024. június 5. napjáig az óvoda írásben közli a szülővel. Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. A „Jelentkezési lap” átvehető az óvodákban, a Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálatán, illetve letölthető a www.szombathely.hu honlapról. A szülő a jelentkezési lapot elektronikusan, vagy személyesen nyújthatja be az óvodába 2024. május 2. napjától 2024. május 7. napjáig.


Az óvodai beiratáshoz az alábbi dokumentumok bemutatása szükséges:

 • a gyermek nevére kiállitott személyazonosságot igazoló hatósági igazolvány és a lakcimét igazoló hatósági igazolvány,
 • a szülő személyazonosságát igazoló hatósági igazolvány és lakcímet igazoló hatósági igazolvány,
 • a gyermek TAJ kártyája,
 • nem magyar állampolgár kiskorú óvodai beiratásánál a szülnek igazolnia kell azt is, hogy milyen jogcímen tartózkodik a gyermek Magyarország területén.

   Az óvodákról és az óvodák nyitvatartási rendjéről bővebb információ a www.szombathely.hu oldalon található.

   A város óvodáinak felvételi körzetei

   • SZOMBATHELYI ARÉNA ÓVODA (ARÉNA U. 8/B.): ARÉNA U., BATTHYÁNY TÉR, BEJCZY I. U., BELKSIKÁTOR, BERZSENYI D. TÉR, BÉRI B. Á. U., FỐ TÉR, GÖNCZ ÁRPÁD TÉR, GYöNGYÖS U., GYÖNGYÖSPARTI SÉTÁNY, HEFELE M. U., JURISICH M. U. (1-21. ÉS 2-18.), KIRLY U., KISKAR U., KOSSUTH L. U., KÜLSIKÁTOR, LÉGSZESZGYÁR U., MALOM U., DR. PÁVEL Á. SÉTÁNY, RÁKÓCZI F. U. (1-9. ÉS 2-14.), SAVARIA TÉR, SZENT ERZSÉBET TÉR, SZENT MÁRTON U. (1-21. ÉS 2-4.), THOKOLY I. U., ÚUVÁRI E. U., VAK B. U., ZRÍNYI I. U., 48-AS TÉR
   • SZOMBATHELYI BARÁTSÁG ÓVODA (BARÁTSÁG U. 24.): BARÁTSÁG U., BERCSÉNYI M. U., ÉHEN GY. TÉR, HUNYADI J. U. (1-43. ÉS 2-10.), KINIZSI P. U., KIS U., KISFALUDY S. U. (31-TÖL VÉGIG ÉS 42-TỐL VÉGIG), NÁDASDY F. U. (1-27. ÉS 2-24.), NÁDOR U., SZELESTEY L. U. (35- TỚL VÉGIG ÉS 36- TÓL VÉGIG), SZENT MÁRTON TÉR, SZENT MÁRTON U. (6-TÓL VÉGIG ÉS 23-TÓL VÉGIG), SZÉLL K. U. (27-TỚL VÉGIG ÉS 22-TỐL VÉGIG), SZÖKEFÖLDI U., VASÚT U. (1-7.), VÖRÖSMARTY M. U. (1-21. ÉS 2-32.), WESSELÉNYI M. U. (2.A-C.), WELTHER K. U. (1-13. ÉS 2-14.), 56-050K TERE FELE.
   • SZOMBATHELYI BENCZÚR GYULA UTCAI ÓVODA (BENCZÚR GY. U. 2.): BENCZÚR GY. U., BERTALANFFY M. U., BÉKE TÉR, CSIKOR E. U., GÖRGEY A. U., HALADÁS U., KAPOSI J. U., KERT U., LEVENDULA U., MÉSZÁROS J. U., MUSKÁTLI U., NAGYSZOMBAT TÉR, NEFELEJCS U., NÉMETH L. U., REZEDA U., RUMIR. I. U., SENYEFAI U., SZEGFÜ U., SZENT IMRE HERCEG ÚTJA, SZERB A. U., TOLNAY S. U., UZSOKI U., VADRÓZSA U., VAUDAHUNYAD TÉR, VÁRKONYI I. U., VASÚTI ÖRHÁZ, VERES P.U., ViZNTỐ U.
   • SZOMBATHELYI DONÁSZY MAGDA ÓVODA (LOSONC U. 2.): ÁTKÖTŐ U., BÁRDOSI N. J. U., BOCSKAI I. KRT., CSEPREGI ÚTI DÜLÖ, CSOKONAI V. M. U., EÖTVS L. U., ÉLMUNKÁS U., GALAMB JÓZSEF U., GARAI J. U., GÁRDONYI G. U., HOLLÓSY S. U., 11-ES HUSZÁR U., KEMÉNY ZS. U., KÉTHLY ANNA U., KISS J. U., KONCZ J. U., KÓS K. U., KÖLSEY F. U., LOSONC U., LOVAS U., MÁJUS 1. U., MÁRKUS E. U., MIKSZÁTH K. U., NÁDASDY F. U. (29-43. ÉS 26-36.), NEUMANN J. PARK, OLIMPIA U., PINKAFÖI U., REPÜLÖK ÚTJA, SEMMELWEIS I. U., SÖPTEI ÚT, STETTNER L. U., STROMFELD A. U., TELEKI B. U., TÜCSÖK MAJOR, VASÚT U. (11-TÖL VÉGIG), VASÚTI ÖRHÁZ, VÁLYI P. U., VERSENY U., VÖRÖSMARTY M. U. (23-43. ÉS 34-60.), WELTHER K. U. (15-43. ES 16-36.). KÖTELEZŐ FELVÉTELT BIZTOSÍTÓ ÓVODA TÖMÖRD ÓVODÁSAI SZÁMÁRA.
   • SZOMBATHELYI GAZDAG ERZSI ÓVODA (KRÚDY GY. U. 2/A.): BABITS M. U., BALASSI B. U., BÜRÜ U., FELSÖÖR U., FRAKNÓ U., HAJDÚ U., HOCK J. U., JÁSZAI M. U. (1-3. ÉS 2-4.), JUHÁSZ GY. U., KÁROLY R. U. (1-29. ÉS 2-14/D.), KODOLÁNYI J. U., KOSZTOLÁNYI D. U., KRÚDY GY. U., MÁTYS KIRLY ÚT, MÓRICZ ZS. U., MURASZOMBAT U., RÁKÓCZI F. U. (13-57. ÉS 16-76.), RUMI ÚT (1-29. ÉS 2-38.), SOROK U., SZABADSÁGHARCOS U., SZALÓNAK U., SZENT FLORIÁN KRT. (8-TÓL VÉGIG ÉS 13-TÓL VÉGIG), TÓTH Á. U., VAJDA J. U., VARASDY K. U.
   • SZOMBATHELYI HÉTSZINVIRÁG ÓVODA (BEM JÓZSEF U. 33.): BEM J. U. (25-31.), DOLGOZOK ÚTJA, KODÁLY Z. U., NAGY L. U., SZÜRCSAPÓ U. (23-27. ÉS 22-26.), VÁCI M. U. (57-TỐL VÉGIG ÉS 70-TÖL VÉGIG), TÖLGYES FASOR
   • SZOMBATHELYI JÁTÉKSZIGET ÓVODA (GYŐZELEM U. 1/A.): AKÁCFA U., ALMASSY L. U., ÁLMOS VEZÉR U., BÁDONFA U., BOGAT FASOR, BOGAT MAJOR, BOGATI ÚT, BOROTSZEG U., BÜKKFA U., SALOGÁNY U., CSINGER PÉTER U., ELÖD VEZER U., ERDOSI S. J. U., ESTHAJNAL U., FALUKERT U., FARKAS U., FESTETICS U., FIASTYÚK U., GESZTENYEFA U., GÖNCÖL U., GYOZELEM U., HATÁROR U., HERMÁN U., HÉT VEZÉR U., IFJÚSÁG U., IZSÓ M. U., KOMÁROM U., KOND VEZÉR U., MÉSZÁROS L. U., NYARFA U., OND VEZER U., ORBÁN B. U., ORION U., OROSZLAN U., PAÁL L. U., RÁK U., RUMI KÜLSO ÚT, RUMI ÚT (233-TÓL VÉGIG ÉS 278-TOL VÉGIG), SÁNDOR L. U., SKORPIÓ U., SPORT TÉR, SZENT ISTVÁN KIRALY U., TAMÁSIÁ. U., TÁROGATÓ U., TITÁN U., TOLGYFA U., TOROK I. U., VADÁSZ U., VASÚTI ORHAZ. VIZMELLÉK U.
   • SZOMBATHELYI KÖRÖSI CSOMA SÁNDOR UTCAI ÓVODA (KŐRÖSI CS. S. U. 7.): ACSÁDI I. U., ALPÁR GY. U., BÁNYÁSZ U., BENDEFY L. U., BUDAI NAGY. A. U., CSAPÓ U., DIÓFA U., DUKAI T. J. U., ERKEL F. U., FELSÖBÜKI NAGY P. U., FOGARAS U., GÁBOR Á. U., HALASTO U., HATTYU U., HARSFA U., IGLO U., JASZAI M. U. (5-TỔL VÉGIG ÉS 6-TÓL VÉGIG), KANDÓ K. U., KAZINCZY F. U., KÁROLY R. U. (31-47. ÉS 16-38.), KISMARTON U., KIRÁLY FERENC U., KÕRÖSI CS. S. U., KULOSÁR I. U., KUNC A. U., KULS POZSONYIÚT, MÓRA F. U., NAGY L. KIRALY U., NÉMETÚJVAR U. (8-18. ÉS 9-25.), ORSZÁGH LASZLÓ U.,OVAD U., ÖRSÉG U., PÉTERFFY S. U., RÁBA U., RÁKÓCZI F. U. (59-TOL VÉGIG ES 78-TOL VEGIG), DR. REISMANN ADOLF, RUMI ÚT (29/A-129. ÉS 40-276.), SÁROSI GY. U., SOROKMAJOR U., SZABÓ E. U., SZÁNTÓ K. J. U., SZAZHOLD U., SZENT GELLERT U. (9-TỐL VÉGIG ÉS 28-TÓL VÉGIG), TEMESVÁR U., TERMELÖK ÚTJA, ÚJVILÁG U., VASVÁRI P. U., VIDOS J. U., ZALAI T. J. U.
   • SZOMBATHELYI MARGARÉTA ÓVODA (MARGARÉTA U. 1.): ALSOHEGYIÚT, ASBOTH J. U., AVAR U., APRILY L. U., BAGOL VARI SÉTÁNY, BATSÁNYI J. U., BERNSTEIN B. U., BERTALAN A.U., BODANYI O. U., BETHLEN G. U., BRENNER T. KRT., CATAR U., CSATÓ B. U.,CSUPOR VILLA, DOBRENTEI G. U., DUDAS J. U., EURÓPA PARK, ERDE ISKOLA UTEA, FARRUSZJ. U., FABIÁN GY. U., FERENCY I. UGARAMVOLGYI T. U., GYORFERMENT HAINOTER 1. U, HOSS2U U. HUSZT U., IRINYI J. U., JAKI UT, JASZI O. U., JEKELY Z., KATONA J. U., KISMEZEI U., KORMENDIUT. KUTYATAR U., KURTOS U, LAKY D. U., LÓPORTAR U., MADACH I. U., MARGARÉTA U., NAGYARAD U., NÁRAI U., NARAI KULSO ÚT, NEMETH P. U, POHL-TÓ U., RADNOTI M. U., RAUCZY I.U, RAUSCHER M. U., REISMANN J. U., ROMARING U., SOMLAY A. U… SZALEZI TER, SZASZ B. U, SZENT QUIRINUS U, SZIGLIGETIE. U., TARZAI L. U., TÁNCSICS M. U., TINÓDI S. U., TÓTH ISTVÁN U., TÓTH ISTAN PARK, TOMJÊNHEGY U., VADVIRAG U.
   • SZOMBATHELYI MAROS VODA (MAROS U. 17/B.): ALSÓOR U., ARAD U., ARIADNÉ U., BAJNOK U, BARABAS M. U., BÁNÓ ISTVÁN U., BEZERÉDI A. U., BÉKEFI A. SETANY. BÚZAVIRAG U., BRIGAD U., CONCORDIA U., SOK I. U., DAMJANICH J. U., DEMETER U., DIÁNA U., FARKAS K U., FORTUNA U., GALAMB U., GLÓRIA U., HERMAN O. U., HÓVIRÁG U., JUSTITIA U., KALLÓ U., LUNA U., MAROS U., MINERVA U. MUNKACSY M. U., NIKÉ U., ONTO U., PIPACS U., PETÚNIA U.., PRAGA U., SAAGHY I. U., SILVANA U., SZABADNÉP U., SZABÓ I. U., SZEKELY B. U.. SZÓFIA U., TARSA U, TEMETO U, TULIPÁN U., VEREKEI U.., VESTA U., VIKTÓRIA U., VOROSVAR U.
   • SZOMBATHELYI MESEVÁR ÓVODA (GAGARIN U. 10.): ARANY J. U., ÁDÁM LÁSZLÓ U., ÁRPÁD ÚT, BADACSONY U., BÉKE U., BOLDOG BRENNER JÁNOS LIGET, BORÓKA U., BRENNER JANOS U., BRUTSCHER J. U., CINEGE U., CSUSZKA U., DOZSA GY. U., ESZE T.U., FALUNAGY U., FÁTRA U., FÜRDÖ U., GAGARIN ÚT, GÉFIN GY. U., GORDONKA U., GOTTHÁRD U., GÕMÕR U., GYIMESI SZILÁRD U., HOLLÁN E. U., HOMOK U., SZENT II. JÁNOS PÁL PÁPA KRT., JÉGPINCE ÚT, JÓKAI M. U., JOZSEF A. U., KARMELITA U., KÁLVÁRIA U., KÁPTALAN U., KÁROLYIG. TÉR, KÁRPÁTI K. U. (RIGÓVÖLGYI ÚTIG), KELEMEN MAJOR, KENDERESI U., KÉTRÓZSA KÖZ, KÖZÉPHEGYI ÚT, KUNOS E. U., LAJTA U., MAGYAR L. U., MATÓK LEÓ U., MÁTRA U., MÉLYKÚTI FÖLDEK DÚLÕ, NAGYKAR U. NOTÁRIUS U., ÓPERINT U., PICEGE U., RÁKOSI JENÓ U., REVICZKY GY. U., RIGÓVÖLGYI ÚT, SZEDRES U., SZENT LÁSZLÓ KIRÁLY U., SZINYEI M. P. U., SZÖLÖHEGY U., TÁTRA U., TOMPA M. U, VIKÁRIUS U., VÍZTORONY U., WERNER A. U., WÁGNER ANDRÁS SÉTÁNY.
   • SZOMBATHELYI MOCORGÓ ÓVODA (VÁCI M. U. 5.): BENEDEK E. U., CIKLÁMEN KÖRÚT, DR. FODOR J. TÉR, IBOLYA KÖZ, IROTTKÖ U., JÁZMIN UTCA, KERTÉSZ U., LIPP V. U., MUSKÁTLI UTCA, PARAGVÁRI U.72-TÖL VÉGIG, PATAK U., PETÚNIA UTCA, DR. PETÓ ERNÓ U., RÓZSA KÖZ, DR., SZABOLCS Z. U., VÁCI M. U. (1-43.) ÉS (2-34.), VIOLA UTCA.
   • SZOMBATHELYI NAPSUGÁR ÓVODA (PÁZMÁNY P. KRT. 26/A.): BALOGH GY. U., GYURITS A. U., HAJNAL U., HUNYADI J. ÚT, (12-TỐL VÉGIG ÉS 45-TÔL VÉGIG), JURISICH M. U. (23-33. ÉS 20-38.), KÁROLYI A. U., KENYÉRVÍZ U., LILIOM U., MIKES K. U., NYÁR U., NÉGYESI U., NÉME TÚ VÁR U. (1-7. ES 2-6.), OSZ U., PÁFRÁNY U., PÁSZTOR U., PAZMÁNY P. KRT., RUMI ÚT (133-231.), SZENT FLÓRIÁN KRT. (1-11. ES 2-6.), SZENT GELLERT U! (1-7. ÉS 2-26.), SZÖLÖS U., SZÖLLÖSI SÉTÁNY, TASCHLER J. U., TAVASZ U., VAS G. U., VASÚTI ORHÁZ, VITÉZ U., WÄLDER. AZ ÓVODA 2 CSOPORTJÁBAN FOLYÓ NÉMET NEMZETISÉGI ÓVODAI NEVELÉS FELVÉTELI KÖRZETE SZOMBATHELY DÉLI VÁROSRÉSZE. (VÁLASZTÓVONAL: SZENT MÁRTON U., FỐ TÉR. KISKAR U., ÓPERINT U., KÁL VÁRIA U.,)
   • SZOMBATHELYI PIPITÉR ÓVODA (BEM JOZSEF U. 9/C.): APÁCZAI CS. J. SÉTÁNY, BAKÓ J. U., BEM J. U. (1-23. ÉS 2-4.), FALUDI F. U., GAZDAG E. U., HORVÁTH B. KRT. (21-TỐL) VÉGIG) ÉS (36-TÓL VÉGIG), KASSÁK L. U., SIMON I. U., SZÜRCSAPÓ U. (1-21. ÉS 2-20.), VÁCI M. U. (45-57.) ES (36-70.). AZ ÓVODA 2 CSOPORTJÁBAN FOLYÓ NÉMET NEMZETISÉGI ÓVODAI NEVELÉS FELVÉTELI KÖRZETE SZOMBATHELY ÉSZAKI VÁROSRÉSZE. (VÁLASZTÓVONAL: SZENT MÁRTON U., FỐ TÉR., KISKAR U., ÓPERINT U., KÁLVÁRIA U.,)
   • SZOMBATHELYI SZIVÁRVÁNY ÓVODA (DEÁK F. U. 39/B.): ADY E. TÉR, AKACS M. U., DR. ANTALL JÓZSEF TÉR, BARTÓK B. KRT. (1-39. ÉS 2-38.), BÁTHORI I. U., BOLYAI J. U., BOROSTYÁNKÖ U., DEÁK F. U., DOMONKOS U., ENGELS F. U., EPERJES U., ESTERHÁZY A. U., FORRÓ U., HADNAGY U., HARGITA U., HAZATIUS F. U., HONVÉD TÉR, HONVÉD ÚT, HORVÁTH B. KRT. (1-19. ÉS 2-34.), HÜBNER J. U., DR. ISTVÁN LAJOS KÖRÚT, KARINTHY F. U., KÉSMÁRK U., KISFALUDY S. U. (1-29. ÉS 2-40.), KÓRHÁZKOZ, KÖSZEGI U., LÉKA U., LISZT F.U., MARKUSOVSZKY L. U., MÁRCIUS 15. TÉR, MÁRTÍROK TERE, MINDSZENTY TÉR, DR. PALKÓ ISTVÁN KÖZ, PARAGVÁRI U. (1-79. ÉS 2-70.), PETÕFI S. U., ROHONCI ÚT. (2-38.), SOMOGYI B. U., SORHÁZ U., SUGÁR ÚT, SZABÓ M. U., SZEGEDY GYÖRGYNÉ U., SZELESTEY L. U. (1-33. ÉS 2-34.), SZÉCHENYI U., SZÉLL K. U. (1-25. ÉS 2-20.), SZILY J. U., TÓSZER TÉR, TÓTH GÉZA TÉR, URÁNIA UDVAR, VÁR KÖZ, WESSELÉNYI M. U. (5-TỐL VÉGIG ÉS 4-TỐL VÉGIG), 56-0SOK TERE FELE. KÖTELEZÕ FELVÉTELT BIZTOSÍTÓ ÓVODA SALKÖVESKÚT ÓVODÁSAI SZÁMÁRA
   • SZOMBATHELYI SZÜRCSAPÓ ÓVODA (SZÜRCSAPÓ U. 43.): BARTÓK B. KRT. 40., BEM J. U. (6-18.), PERINTPARTI SÉTÁNY, ROHONCI ÚT (1-TỐL VÉGIG ÉS 40-TỐL VÉGIG), SZŰRCSAPÓ U. (29- 41- ÉS 28- 40)
   • SZOMBATHELYI VADVIRÁG ÓVODA (SELMEC U. 2.): ACÉL U., ALKOTÁS U., AFONYA U., BÁLVÁNYKÕ U., BÁRTFA U., BOGÁNGS U., BOGLÁRKA U., BRASSÓ U., CSABA U., CSILLAG U., EPER U., FENYÓ U., HÁMOR U., HENGER U., HOLDSUGÁR U., IKERVÁR U., IPAR U., IPARI ÚT, JÁVOR U., JEGENYE U., KASSA U., KIKELET U., KOLOZSVÁR U., KORPÁS U., KOKÉNYESI U., KORMOC U., KORTÉS U., KÔTÔ U., KÜLSO-ZANATI ÚT, LÕCSE U., MÁV HATHÁZAK, MÉRLEG U., NAPSUGÁR U., NYITRA U., PÁLYA U., POZSONY U., PUSKAS T. U., ROZSNYÓ U., SAS U., SÁGI ÚT, SÁRDI-ÉR U., SÁRD-ÉRI VIZMŨ, SÁRVÁR U., SELMEC U., SELYEMRÉT U., SÓLYOM U.. SZABADKA U., SZATMÁR U., SZEBEN U., SZERVÍZ U.,SZIGET U., SZOVÕ U., TÁTIKA U., TOROCKÓ U., TRAFÓALLOMÁS. ÜSTOKOS U., VARASD U., VAS U., VÁMHÁZ U., VÁSÁRTÉR U., VÉNUSZ U., VÉPI U., ZANATI ÚT.
   • SZOMBATHELYI WEÖRES SÁNDOR ÓVODA (MÁRTON Á. U. 58.): ANGOLKERT U., ANGYAL U., ARANYPATAK U., ÁCHIM A. U., BABÉR U., BÁRDOS A U., BORS KOZ, CIMBALOM U., CITROM U., CSEPY D. U., CSOMBOR U., DR. PÁLOS K. U., DOB U., DOMBTETO U., DOZMAT U., DR. FRANK KÁLMÁN U., DUGOVICS T. U. EGRESSY B. U., EÕTVOS J. U., ERNUSZT K. U., GYOMBÉR U., GYONG VIRÁG U., IZSÓP U., KAPOR U., KARPATI K. U. (RIGÓVOLGYI ÚTTÓL), KILÁTÓ ÚT, KOMLÓSI F. U., KOMÉNY U., LANGSICS B. U., LEUTÔ SÉTÁNY, LENDVAI ERNÓ U., LIGET U., MARLOVICS TANYA, MÁLNA U., MÁRTON Á. U., MEGGYVÁGÓ U., MENTA U., ORGONA U., POTYONDI U., RETEK U., SÁFRÁNY U., SÍP U., SZAMÓCA U., SZENCZY I. U., SZELKERÉK U., SZIGETI K. SZINESE MAJOR, TÁRKONY U., TORMA U., TORONY U., WEORES S. U., WIMMER Á. U., ZELI MAJOR, ZSÁLYA U.
   • MATE MERSIC MILORADIE HORVÁT ÓVODA ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA (SZOMBATHELY, PÁZMÁNY P. KRT. 28/A.) FELADAT-ELLÁTÁSI MEGÁLLAPODÁS ALAPJÁN HORVÁT NEMZETISÉGI ÓVODAI NEVELÉST BIZTOSIT SZOMBATHELY ÓVODÁSAI SZAMÁRA. AZ ÓVODA FELVÉTELI KORZETE SZOMBATHELY VÁROS KÖZIGAZGATÁSI TERÜLETE ÉS A KÖRNYEZÕ TELEPÜLÉSEK. AZ ÓVODÁBAN A BEIRATKOZAS IDŐPONTJA: 2024. ÁPRILIS 24-25 SZERDA-CSUTORTOK (8.00-17.00 ÓRA)

   SZOMBATHELY MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖMKORMÁNYZATA