Kiszézés volt óvodánkban!

A kiszézés az egyik legismertebb télűző népszokás. Ennek során egy női ruhába öltöztetett szalmabábot körbevisznek a falvakban énekkel, majd ezt a rossz szokásokkal,betegségekkel és a téllel együtt elégetik.

Idén a Manó csoport készítette el a szalmabábut,vagyis a kiszebábot. A gyermekekkel megbeszéltük ki milyen rossz szokástól vagy betegségtől szeretne megszabadulni,majd „ezeket” a szalmabáb nyakába akasztottuk. Az óvoda valamennyi gyermekével és dolgozójával együtt körbejártuk az óvoda épületét énekszóval,verssel,majd elégettük a kiszebábot az óvoda udvarán. A nagycsoportos fiúk bátorságpróbán vehettek részt: átugorhatták a báb hamvait. Végül a tavasz „behozatalaként” ágbol font kapukkal táncoltunk és énekeltünk.