Madarak és fák napja

Május 10-én, pénteken megtartottuk bázisóvodai napunkat udvarunkon, ahol a madarak és fák napját ünnepeltük.

A Levendula csoport egy állatalakoskodó műsorral indította ezt a vidám napot, majd az összes csoport a tematikához kapcsolódóan énekelt, verset mondott. A délelőtt további részében a gyermekek ügyességükről, tudásukról tehettek bizonyosságot, hiszen számos állomás volt, ahol különböző feladatok vártak a gyermekekre: faismeret, növényismeret, állatismeret, tapogatós játék, madárfelismerés és különféle mozgásos játékok.

A gyermekeknek lehetőségük volt az udvaron barkácsolni, illetve sok-sok színes, vidám aszfaltkréta rajz is készült. Minden gyermek nagyon ügyesen szerepelt a nap alkalmával, így minden csoport új labdával és udvari játékkal folytathatta ezt az örömteli napot.